- Korektor ładowania od REDARC, przeznaczony do zarządzania wysokoprądowym zasilaniem 12V w pojazdach 24V.
Korektory ładowania REDARC są przeznaczone do zarządzania wysokim prądem zasilania 12V w pojeździe 24V. Korektory ładowania REDARC umożliwiają pobieranie 12V zasilania ze środka połączonego szeregowo, dwuakumulatorowego, 24-woltowego systemu elektrycznego prądu stałego, zapewniając jednocześnie równe ładowanie obu akumulatorów.
Korektory ładowania REDARC działają w połączonym szeregowo, dwuakumulatorowym, 24-woltowym systemie prądu stałego z ujemnym uziemieniem. Napięcie wyjściowe korektora ładunku REDARC jest regulowane do połowy napięcia wejściowego. Zasilanie 12V jest dostępne z dolnego akumulatora w systemie 24 V za pośrednictwem środkowego kranu (łącznik mostkowy).
Ze względu na wysoką zdolność prądu szczytowego i szybką reakcję na stany nieustalone, korektory ładunku REDARC idealnie nadają się do obciążeń wymagających bezpiecznego, czystego i stabilnego zasilania 12 V.
Przewagą korektora ładowania nad standardowym reduktorem napięcia jest to, że energia jest pobierana z akumulatora, a nie przez urządzenie o ograniczonym prądzie, co pozwala na znacznie większy pobór prądu szczytowego.